KOBOLD Instruments Inc • 1801 Parkway View Drive • 15205 Pittsburgh, PA • Tel: +1 412 788 2830 • E-mail: Lütfen JavaScript'i aktive edin visit koboldusa.com

temperatur.gif Sicaklik

Işlev

seçmek
Gösteri (16) Ölçme (35) Izlemek (17) Kayıt (2)

Orta

seçmek
(su gibi) sıvılar (39) Sıvılar (viskoz) (39) Gazlar (38) Buhar (27) Katı maddeler (30)

Teknolojiler

seçmek
Digital Display (1) Bellows (1) Liquid Expansion (6) Gas Expansion (5) Pyrometer (1) Thermal Reed Switch (1) Thermocouple (9) Transmitter (1) Resistance (Pt100 / NTC) (17) Bimetal (3) Ball valve (1) Infrared (1) Hand-held device (2) Other (4)

Kobold'dan Sıcaklık Ölçümü ve Sıcaklık Kontrolü

Kobold'dan Sıcaklık Ölçümü ve Sıcaklık Kontrolü

Pek çok üretim ve süreç endüstrisinde, malzeme sıcaklığının kontrolü kadar malzeme sıcaklığı da önemli bir rol oynar. Kullanılan malzeme ve ortamın türüne bağlı olarak, farklı termometreler ya da sıcaklık sensörleri kullanılabilir. Kobold, endüstriye yerleşik olarak kurulabilecek ya da elde taşınabilir şekilde kullanılabilecek, geniş bir yelpazede ölçüm cihazları, sıcaklık anahtarları ve sıcaklık sensörleri sunar. Bu alandaki geniş ölçekteki çözümler sayesinde her üretim tesisi ve her şirkette doğru çözüm hızlı ve kolay bir şekilde bulunabilmektedir. Alanlar için basit sıcaklık sensörleri ve ortam sıcaklıklarından, sıvılar için sıcaklık anahtarlarına ve değişken trip sıcaklığına sahip malzemelere kadar seçenekler mevcuttur.

Mevcut sıcaklık ölçüm cihazları hem analog hem de dijitaldir; makineler için kullanılan analog cam termometrelerde kızılötesiyle, bimetalli elektrotlarla ya da ilgili ekran sıvılarıyla çalışır. Sıcaklık ölçüm araçlarındaki bol seçenekler, geniş sıcaklık aralıkları için sıcaklık izleme kadar birçok endüstri ve üretim alanında da esnek kullanımlara olanak sağlar.

Her uygulama alanı için sıcaklık monitörü ve sıcaklık anahtarı

Sıcaklıkların sabit olarak izlenmesi ve kontrolü her hassas çalışma malzemesi için temin edilmelidir. Buna ek olarak, hızlı reaksiyon anları sıcaklık aşıldığı zamanlarda büyük önem taşır. Her şeyden önemlisi, sıcaklık anahtarları ve sıcaklık monitörleri ilgili devreye entegre edilebilir. Önceden belirlenmiş sıcaklık sınırlarına ulaşıldığında ya da bu sınırlar aşıldığında, bu sıcaklık monitörleri ve sıcaklık anahtarları çalıştırılır ve açıcı ya da model ve tasarımına bağlı olarak normal açık kontak olarak kullanılabilir.

Böylece sıcaklığın, kapalı bir devrede en uygun biçimde izlenmesi ve hızlı ve hassas bir koruma devresiyle aşırı ısınmadan koruma sağlar. Doğru ve kesin sıcaklık izlemesi ve aşırı sıcaklıklara yanıt verilmesi isteniyorsa, modern sıcaklık anahtarları iyi ve profesyonel bir çözüm sunar.

Bunlar, dijital ekranlar üzerindeki sıcaklıkların doğrudan okunabilme ve açık/kapalı ve histeresi üzerinden konan sınırların ayarlanabilme avantajını sunar. Böylece sıcaklıktaki değişimlere karşı kesin reaksiyonlar en ideal biçimde planlanabilir.

Sıcaklık sensörleri ve sıcaklık ölçüm cihazları, çok geniş bir tasarım yelpazesine sahiptir ve farklı endüstri türleri için geniş uygulama alanları sunar. Kapsamlı bağlantı standartlaşması sayesinde, sıcaklık sensörleri, sıcaklık anahtarları ve sıcaklık ölçüm cihazları çeşitli üretim tesislerinde kolayca entegre edilebilir ve orada sabitlenip yerleşik kurulum sağlanabilir.

Mükemmel işlemeye ve yüksek stabiliteye bağlı olarak, bu sıcaklık sensörleri ve sıcaklık ölçüm cihazları uzun süre herhangi bir uyumsuzluk olmadan kullanılabilir.

Kobold'un dijital, analog ya da IR ölçümü fark etmeksizin her sıcaklık ölçüm cihazı kullanımdan önce test ve kalibre edilir, bu sayede az sayıda hata toleransıyla istikrar gösterir. Böylece, kullanıcı sıcaklık ölçüm cihazlarının verilerine, sıcaklık monitörlerinin hızlı reaksiyonlarına ve her durumda sıcaklık sensörlerine güvenebilir.

Ortam ve yüzeylerin sıcaklık ölçümü

Ortam ve yüzeylerin sıcaklıklarının ölçülmesi gerekiyorsa, genellikle bir IR sıcaklık sensörü kullanılır. Böyle bir dijital sıcaklık ölçüm cihazı genelde elde taşınabilir bir ölçüm cihazı olarak mevcuttur ve yüksek çalışma konforu ve hızlı performans sunar. Bir yüzeyin sıcaklığı, birkaç saniye içerisinde kızılötesi ölçüm yoluyla belirlenebilir. Bu da malzemelerin ve süreçteki sıcaklıklarının değerlendirilmesinde berlirleyici bir öneme sahip olabilir. Bu tür ölçüm cihazları ağır sanayinin yanı sıra, kimyasal endüstri ve gıda sanayisi gibi yerlerde de kullanılır.

Aynısı ortam ve konteynerlerin sıcaklık izlemesinde de geçerlidir. Burada da, veriyi belirlemesinin yanında ilgili sistemlere de aktaran yüksek kaliteli sıcaklık ölçüm araçları ve termometreler kullanılması zorunludur. Bir sıcaklık iletici kullanarak, çeşitli sıcaklık sensörlerinden ve sıcaklık ölçüm cihazlarından veri, desteklenen VERİ YOLU sistemleri üzerinden mevcut otomasyon ve izleme sistemlerine hızlı ve kolay bir şekilde entegre edilebilir ve böylece her an merkezden alınabilir.

İstek üzerine, ölçüm aracının üzerindeki sıcaklığın doğrudan okunmasına olanak sağlayan çeşitli ölçüm araçları mevcuttur. Böylece, farklı gereksinimlere esnek bir şekilde karşılık vermek mümkündür.

KOBOLD grubun dİğer üyelerİ

Products by Keyword

Bu web sitesini kullanarak çerez kullanımına izin vermiş olursunuz. Daha fazla bilgi veri gizliliği bildirimimizde bulunabilir.

loading
loading